„Panu Bogu warto poświęcać wiele, by nasze życie miało sens i zostawiało innym wyraźny ślad w kierunku nieba” – powiedział diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Piotr Wachowski, który uczestniczył w wydarzeniu modlitewno-integracyjnym w ramach przygotowań do wyjazdu na ŚDM w Panamie.

Młodzież diecezji bydgoskiej, toruńskiej, włocławskiej, gnieźnieńskiej i płockiej spotkała się tym razem we Wrześni. Całość przedsięwzięcia jest realizowana w ramach projektu „Z Kujaw do Panamy”, którego ambasadorem jest Urząd Marszałkowski w Toruniu, wspomagający młodych pielgrzymów z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Integracja, modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia pod przewodnictwem prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka oraz koncert „NiemaGOtu” uświetniły czas przygotowań „na ostatniej prostej” przed Panamą. – Duchowa obecność św. Stanisława Kostki – patrona polskiej młodzieży – to doskonała okazja, by – wzorując się na jego przykładzie – zapragnąć również żyć ze świadomością, że „do wyższych rzeczy jesteśmy stworzeni”, do czego również zaprasza nas Ojciec Święty Franciszek, wzywając młodych całego świata do Panamy – powiedział ks. Piotr Wachowski.

Diecezjalny duszpasterz młodzieży dodał, że o wiele więcej trudu będzie trzeba włożyć „w zrealizowanie wszystkiego, co Duch Święty podpowie uczestnikom w ramach pielgrzymowania”. – Szczególnie poruszyła mnie konferencja poprowadzona przez ojców franciszkanów, podczas której podjęte zostały aspekty poszukiwania własnej drogi życiowej, tożsamości oraz podejmowania odpowiedzialności za siebie i innych – co stanowi niezwykle istotne fundamenty w życiu każdego młodego człowieka – dodała Patrycja Formuszewicz z parafii Narodzenia NMP w Osielsku.

Oprac. MJ/KAI

print