Rektorzy oraz studenci prywatnych ora państwowych uczelni spotkali się na ogólnobydgoskiej inauguracji roku akademickiego. Modlitwie w Bazylice Królowej Męczenników przewodniczył biskup ordynariusz Jan Tyrawa.

Odbywała się ona w tym roku w łączności z Synodem Biskupów całego świata, któremu towarzyszy myśl: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. – Jakie jest moje powołanie? Kim mam być w życiu? – to pytania młodych ludzi. Częściową odpowiedzią na nie jest wybór kierunku studiów, a potem i życiowych planów. Czas akademicki młodego człowieka to moment szczególnie istotny w określaniu swojej drogi i dojrzewaniu do odpowiedzialnych decyzji – powiedział diecezjalny duszpasterz akademicki ks. Krzysztof Buchholz.

Studenci jak zawsze mogli przynieść swoje indeksy, które zostały poświęcone. – Dla nas, studentów, to symboliczny dzień rozpoczęcia nowych wyzwań, planów, które do końca roku akademickiego chcielibyśmy zrealizować. To także dzień podsumowań i snucia planów na przyszłość – nie tylko szukania sensu życia, ale i konkretnego projektu, wedle którego to życie mamy budować – dodała Milena Dąbrowska, szefowa Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” w Bydgoszczy.

Tekst: MJ/KAI
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz

 
print