„Mamy jedną Ojczyznę i jej winni jesteśmy służbę, ofiarę” – te słowa Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego stanowią motto XXXVII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy.

Jego program wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Sympozjum „Polskie drogi do niepodległości”, które odbywać się będzie od 12 do 14 listopada w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej, koncert fortepianowy utworów Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu dr. hab. Piotra Kępińskiego (prof. Akademii Muzycznej w Bydgoszczy) w łączności  z wykładem „Ignacy Jan Paderewski i niepodległość Polski” dr. hab. Janusza Kutty (prof. KPSW) w pałacu w Lubostroniu, przegląd małych form teatralnych w wykonaniu uczniów szkół średnich województwa kujawsko-pomorskiego na temat stulecia niepodległości Rzeczypospolitej Polski, wystawa „Bydgoszcz na drodze do niepodległości” w Archiwum Państwowym  w Bydgoszczy z wykładem dr. hab. Marka Romaniuka – to główne propozycje w ramach tegorocznych spotkań XXXVII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy. Jego program będzie realizowany na uczelniach wyższych, w szkołach i kościołach bydgoskich, instytucjach kultury.

Uroczysta inauguracja XXXVII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, który potrwa od 7 do 18 listopada, będzie miała miejsce 10 listopada o godz. 18 w bydgoskiej katedrze. Mszy Świętej przewodniczyć będzie biskup ordynariusz Jan Tyrawa, który wręczy również honorowe statuetki „Za twórczy wkład w kulturę chrześcijańską”.

SYMPOZJUM

SPEKTAKL LASEROWY