Trwa peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wydarzenie, któremu towarzyszy hasło „Matka Kościoła”, jest związane z dziękczynieniem za powstanie diecezji bydgoskiej oraz ze szczególną modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Stąd w programie nawiedzenia nie mogło zabraknąć Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej. Matka Boża „zagościła” w murach uczelni na dwie doby. Przed obrazem modlili się m.in. studenci Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, zaś klerycy uczestniczyli w zamkniętym dniu skupienia.

Na trasie peregrynacji oprócz parafii znalazły się również m.in. zgromadzenia zakonne: Sióstr Karmelitanek Bosych w Tryszczynie, Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji w Bydgoszczy, Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi w Bydgoszczy, Braci Mniejszych Kapucynów w Bydgoszczy oraz Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy.

Pierwsza tura peregrynacji potrwa do 7 grudnia, a druga od 1 lutego do 6 kwietnia.

Peregrynacja jest ważnym wydarzeniem dla diecezji. Dlatego na stronie www.diecezja.bydgoszcz.pl chcemy stworzyć galerię zdjęć z parafii, w których zagościła Matka Boża. Zachęcamy Księży Proboszczów oraz Wiernych do przesyłania materiałów z peregrynacji, które opublikujemy na stronie diecezji lub – jeśli będą wyjątkowym świadectwem – również w „Przewodniku Katolickim”. Materiały powinny być przesyłane najpóźniej 2 dni po zakończeniu peregrynacji w danej wspólnocie na adres: jarzembowski@swietywojciech.pl

 

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: kl. Albert Grudzka

 
print