23-osobowa grupa skupiona wokół Duszpasterstwa Młodzieży „4don4LORD” („Fordon dla Pana”) uczestniczyła na Jasnej Górze w krajowym posłaniu pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży, które odbywać się będą od 22 do 27 stycznia w Panamie.

To z inicjatywy tego duszpasterstwa zainicjowany został projekt „Z Kujaw do Panamy”, skupiający młodych z kujawsko-pomorskiego, a zarazem pięciu diecezji: bydgoskiej, toruńskiej, płockiej, gnieźnieńskiej i włocławskiej. – Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu młodzież może poznawać dziedzictwo świętego patrona naszego województwa – Jana Pawła II, przyczyniać się do jedności mieszkańców regionu, a w czasie ŚDM w Panamie promować region – powiedział duszpasterz młodzieży diecezji bydgoskiej ks. Piotr Wachowski. 

Grupa „Z Kujaw do Panamy” liczy w sumie 69 osób i spotykała się już kilka razy na duchowym i organizacyjnym przygotowaniu do tego wydarzenia w Toruniu, Bydgoszczy i Wrześni. – Obecność na Jasnej Górze stanowi podsumowanie naszych przygotowań – dodał ks. Piotr Wachowski.  – Jedziemy tam, by być świadkami wiary – mówił przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży bp Marek Solarczyk. – Światowe Dni Młodzieży to nie jest wyjazd turystyczny. My jesteśmy tam rzeczywiście pielgrzymami, którzy mają też wnieść swoje doświadczenie wiary i Kościoła – mówił biskup

Na wyjazd do Panamy zgłosiło się ok. 3,5 tys. młodych Polaków.

Tekst: Marcin Jarzembowski

print