Zapraszamy do wysłuchania audycji „PIERWSZY DZIEŃ TYGODNIA”, której premiera miała miejsce 23 grudnia na antenie Polskiego Radia Pomorza i Kujaw.

„Niektórzy z nich nie widzą od urodzenia, inni rozróżniają kolory, widzą światło. Niewidomi podróżują po świecie, mają różne pasje i talenty, są laureatami festiwali i konkursów. Wzrok zastępuje im dotyk, zapach i słuch. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Braille’a w Bydgoszczy przygotowali jasełka. W tym roku ich teatr zdobył wiele nagród. Od 20 lat towarzyszy im ks. Piotr Buczkowski”.

AUDYCJA

„PIERWSZY DZIEŃ TYGODNIA” – to cykl audycji publicystycznych o wierze i duchowości człowieka, dokumentujący najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła powszechnego i lokalnego. Autorka Ewa Dąbrowska ukazuje w swoich programach religijne spory, problemy etyczne i filozoficzne, sens Ewangelii i nauki Chrystusa. To reportaże, informacje, wywiady, komentarze i historie zwykłych ludzi dotyczące uniwersalnych wartości chrześcijańskich, a także godności, prawa naturalnego i moralności.

Źródło: www.radiopik.pl
O
prac. MJ

print