Całe rodziny stworzyły m.in. szaty dla rycerza-giermka oraz damy dworu-dwórki. Zużyto wiele materiałów, w ruch poszły maszyny do szycia – mowa o specjalnych warsztatach przed VI Bydgoskim Orszakiem Trzech Króli.

Pierwsza ich edycja odbyła się w auli budynku parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy, drugą zaplanowano w Collegium Salesianum. – Największym wysiłkiem każdego roku jest dla nas przyciągnięcie dzieci, które wezmą udział w orszaku. Wydaje się nam, że pomysł warsztatów szycia strojów jest trafiony – powiedziała koordynator wydarzenia Regina Piątkowska.

Jak zawsze największym zainteresowaniem cieszyło się przygotowywanie tarcz i mieczy. – Warsztaty zostały pomyślane w taki sposób, by mogły się spotkać całe rodziny – dodał Marek Piątkowski. Propozycje strojów orszakowych można znaleźć pod adresem www.orszaktrzechkroli.bydgoszcz.pl.

6 stycznia Kacper, Melchior i Baltazar w strojach z epoki podążą za gwiazdą na spotkanie Świętej Rodziny. Królowie pojadą ulicami Bydgoszczy na koniach i wielbłądzie. Również po raz drugi grupa teatralna z Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy przedstawi scenkę „Dwór Heroda”, po obejrzeniu której królowie złożą dary i oddadzą pokłon nowo narodzonemu Jezusowi.

VI Bydgoski Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11 w kościele ojców Jezuitów. Wszyscy wyruszą sprzed kościoła o godz. 12.30 w kierunku Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli.

Tekst: MJ/KAI
Zdjęcia: Marek Piątkowski

print