Alicja Leśniewska, Julia Sobieraj, Alicja Deicka oraz Michał Kamiński – to laureaci pierwszych miejsc poszczególnych kategorii wiekowych III Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Aniołowie się radują”, który odbywał się w Bydgoszczy.

Na scenę Domu Jubileuszowego Jana Pawła II zaprosiło uczestników Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”. – W tym roku zgłoszenia spłynęły do nas dosłownie z całego województwa. W trakcie finałowych przesłuchań zaprezentowało się blisko 50 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Chcemy wspierać młodych artystów, rozwijać ich talenty – powiedziała odpowiedzialna za organizację wydarzenia Natalia Smogulecka.

Każdy uczestnik mógł zaprezentować wybraną przez siebie kolędę, pastorałkę lub inny utwór o tematyce świąt. –Nigdy nie przyjeżdżam na tego typu konkurs po to, by coś wygrać. Tylko po to, by razem z innymi wielbić Pana Boga za to, że jest i działa w naszym życiu – powiedział Michał Kamiński z Lipna, który wykonał własną aranżację do kolędy „Mizerna cicha”.

Oceny uczestników na każdym z etapów konkursowych dokonało powołane przez organizatorów jury – Ludmiła Małecka (wokalistka, aktorka scen muzycznych)  oraz Elżbieta Ciechanowska (nauczyciel muzyki, zajęć wokalnych, animator kultury). Kryteria oceny obejmowały interpretację tekstu, dykcję, umiejętności wokalne oraz wyraz artystyczny.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski

 
print