Prezentacja trendów dotyczących fryzur i karnawałowego makijażu była głównym tematem kolejnego spotkania w ramach diecezjalnego duszpasterstwa kobiet, które odbyło się w Zespole Szkół Katolickich Pomniku Jana Pawła II w Bydgoszczy.

Całość zainaugurowała Msza Święta, której w szkolnej kaplicy przewodniczył ks. Arkadiusz Muzolf. Diecezjalny duszpasterz rodzin i kobiet przybliżył m.in. postać św. Joanny Beretty Molli, jako osoby pięknej zarówno wewnętrznie, jak i dbającej o zewnętrzny wygląd. Postać kobiety, wspaniałej żony, matki, lekarki zaangażowanej w życie Kościoła, dla której na pierwszym miejscu był zawsze Pan Bóg. Również słowa z 1 Listu św. Jana, które usłyszałyśmy: „Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone, zwycięża świat, tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara”, wlały w nasze serca nadzieję i zachętę do rozwoju wiary.

Po Eucharystii zebrałyśmy się w auli na spotkaniu z Sylwią Szatkowską – właścicielką salonu urody i stylistką fryzur damskich i męskich, Agnieszką Tattką – wizażystką i makijażystką oraz Joanną Oleś – fryzjerką. Mogłyśmy zapoznać się m.in. z aktualnymi trendami dotyczącymi fryzur i makijażu karnawałowego, zobaczyć trzy piękne modelki, zadać pytania, porozmawiać z profesjonalistkami, a także skorzystać z zabiegu pielęgnacji dłoni. Dbałość o wygląd zewnętrzny jest dla każdej z nas ważnym elementem kobiecości, o którym nie możemy zapominać ani go zaniedbywać.

Był także czas na wzajemne poznawanie się oraz rozmowy. Aby ubogacić nasze kolejne inicjatywy spisałyśmy nasze oczekiwania oraz talenty i umiejętności, którymi możemy służyć innym.

Kolejne spotkanie już za miesiąc – wyjątkowo w środę – 13 lutego. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz.18.30 po której zapraszamy na wykład dotyczący nowoczesnej metody monitorowania zdrowia ginekologicznego oraz rozpoznawania płodności wg Modelu Creightona.

Jest to prosty, łatwy w nauce system dla każdej kobiety, aktywnej zawodowo, pracującej na zmiany czy karmiącej piersią – nie wymagający pomiarów temperatury. Na spotkaniu dowiemy się: jakie sygnały powinny nas zaniepokoić i o jakich jednostkach chorobowych mogą świadczyć, jak zadbać o płodność swoją i naszych dzieci i jak precyzyjnie określić czas płodny i niepłodny.  Spotkanie poprowadzą Carine Stranz-Rambowicz i Agnieszka Remus – pomysłodawczynie i założycielki pierwszego w regionie Centrum Troski o Płodność Nowe Życie w Bydgoszczy, które zajmuje się w kompleksowy sposób leczeniem niepłodności z wykorzystaniem naprotechnologii, metody bazującej na najnowocześniejszych osiągnięciach współczesnej medycyny.

Duszpasterstwo posiada również swój PROFIL na portalu społecznościowym, który warto śledzić oraz udostępniać.

Tekst: Violetta Wilandt
Zdjęcia: Marcin Jarzembowski

 
print