Podtrzymywanie pamięci o największym Polaku wszech czasów – to główny cel konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni.

Myślą przewodnią rywalizacji były słowa hasła tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie: „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”. – Mądrość przepełniona miłością oraz nauki św. Jana Pawła formowały postawy i światopogląd wielu pokoleń, wpłynęły na kształt współczesnego  świata. Wyjątkowe miejsce wyznaczał papież młodym ludziom, uznając młodość za szczególne bogactwo – odkrywania, planowania, podejmowania pierwszych decyzji, które mają znaczenie dla przyszłości – powiedziała organizator Kamila Marosz.

Propozycja została skierowana do wychowanków szkół podstawowych specjalnych z klas VI-VII oraz gimnazjów specjalnych z klas III. Uczniowie musieli rozwiązać test składający się z trzydziestu pytań. Pierwsze miejsce zajęli reprezentanci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dębowej Łące, drugie – z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni, a trzecie – z Zespołu Szkół nr 31 w Bydgoszczy i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej w Bydgoszczy. Wyróżnienie trafiło do przedstawicieli Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach.

Konkurs, który rozpoczęła Eucharystia w Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni, był zarazem uczczeniem 14. rocznicy śmierci i 5. rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II.

MJ/KAI

print