Szczegółowe informacje na temat idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, poszczególnych tras (także w diecezji bydgoskiej), zapisów, rozważań można znaleźć na stronie www.edk.org.pl

Kolejna już edycja nabożeństwa rozpocznie się 12 kwietnia w bydgoskim kościele Matki Boskiej Męczenników w Bydgoszczy Mszą Świętą o godz. 21. Po niej nastąpi wymarsz w kierunku kościoła św. Józefa w Toruniu.

Ekstremalna, ponieważ trzeba pokonać trasę minimum 40 kilometrów w nocy, samotnie, w skupieniu, bez rozmów i pikników. Nabożeństwo stanowią trzy zasadnicze filary – Msza Święta, trasa i noc. W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ważne są także: samotność, milczenie oraz rozważania.

Spośród wielu tras od tego roku można wybrać również tę, która rozpoczyna się w bydgoskiej parafii św. Mikołaja (Starym Fordonie), a kończy we wspólnocie Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy (Opławcu). Na trasę Białą – Świętych Archaniołów pątnicy wyruszą 5 kwietnia spod kościoła św. Mikołaja w Bydgoszczy (ul. Wyzwolenia 2). Rozpoczęcie o godz. 21. 

PLAKAT

PLAKAT2

print