O wzięcie i wnoszenie we współczesny świat Chrystusa, całego Jego przesłania, prosił neoprezbiterów biskup ordynariusz Jan Tyrawa. Pasterz diecezji udzielił w katedrze bydgoskiej święceń kapłańskich czterem alumnom Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej.

Nawiązując do wcześniej odczytanej liturgii słowa, biskup zauważył, że jej treść jest jednoznaczna. – Z jednej strony ukazuje nam ona misyjność Kościoła, z drugiej mówi o Jego prześladowaniach. Także sam Jezus zwraca uwagę na to, że On był prześladowany, a w konsekwencji Kościół oraz ci, którzy go w najróżnorodniejszy sposób reprezentują – powiedział biskup, dodając, że owo prześladowanie Chrystusa było konsekwencją głoszenia przesłania, które dla człowieka było nie do wymyślenia. – To przesłanie przychodzi z góry i należy przyjąć je z wiarą – powiedział.

HOMILA

Święcenia kapłańskie przyjęli:

Ks. neoprezbiter Jakub Fotin z parafii św. Mikołaja w Bydgoszczy
Ks. neoprezbiter Łukasz Kucharski z parafii św. Ojca Pio w Zamościu
Ks. neoprezbiter Bartosz Marut z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Sępólnie Krajeńskim
Ks. neoprezbiter Igor Wichrowski z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski