Już dziś emisja programu religijnego „Bliżej Nieba”. Tematem przewodnim będą różne oblicza macierzyństwa. Zostaną także pokazane prace konserwatorsko-restauratorskie związane z ołtarzem z bydgoskiej katedry oraz obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości.

Program emitowany na antenie TVP3 Bydgoszcz ma być odpowiedzią na wiele pytań i problemów współczesnego człowieka, który chce żyć „bliżej nieba”. To propozycja nie tylko dla głęboko wierzących, ale też poszukujących swojej drogi, chcących żyć godnie, otwartych na potrzeby innych.

Autorzy – Daria Kazuła i Marcin Jarzembowski – chcą z jednej strony poszerzać i pogłębiać trudne zagadnienia Dekalogu, czy przykazań i grzechów, które zderzają się z nowymi warunkami, rozwojem technologii i współczesnym ubóstwem kryzysem wiary i wartości. Chcą też pokazywać pozytywne przykłady działań, inicjatyw i postaw np. znanych ludzi, którzy nie boją się przyznawać do swojej wiary i swoich wartości. Aby docierać do szerokiej grupy odbiorców – dzieci, młodzieży ludzi dojrzałych i seniorów – chcą wyjaśniać i pytać z perspektywy wszystkich tych grup. Chcą też, aby o swoich przygodach „nie z tej ziemi” opowiadali misjonarze i świeccy, którzy docierają do przeróżnych zakątków świata.

ZWIASTUN

STRONA PROGRAMU

Premiera co dwa tygodnie, w niedzielę o godz. 19.

Zdjęcie: Adam Rubaszewski

print