Msza Święta w kościele rektorskim Ducha Świętego w Bydgoszczy rozpoczęła „Noc7Cudów”. Całonocnemu czuwaniu, które zostało przygotowane przez Zgromadzenie Ducha Świętego oraz ponad sto osób świeckich, towarzyszyło hasło „W mocy Bożego Ducha”.

 

Kilkugodzinny czas stał się odkrywaniem znaczenia darów Ducha Świętego. – Noc czuwania została podzielona na dwie części – pierwsza rozpoczęła się po Eucharystii. Tworzyły ją katechezy, scenki teatralne, śpiew, taniec oraz niespodzianki przygotowane przez organizatorów – powiedziała Monika Siewert, odpowiedzialna za kontakt z mediami.

 

Po agapie wszyscy przeszli w uroczystej procesji z pochodniami wokół kościoła za monstrancją, która została wprowadzona do kościoła, gdzie rozpoczęła się modlitwa wstawiennicza i modlitwa uwielbienia. Tę drugą poprowadziła wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z bydgoskiego kościoła Jezuitów – Miłość Maryi. Wszystko zakończyło się Jutrznią. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest dla nas, duchaczy, świętem patronalnym naszego misyjnego zgromadzenia, które w sposób szczególny zostało oddane pod opiekę Trzeciej Osobie Boskiej. Dlatego przygotowanie do pięknego przeżycia dnia Pięćdziesiątnicy jest dla nas tak bardzo ważne – powiedział o. Marcin Dusiński CSSp, rektor kościoła Ducha Świętego w Bydgoszczy.

 

Aula seminaryjna zamieniła się w Kaplicę Miłosierdzia – było to miejsce Adoracji Najświętszego Sakramentu. Była możliwość przystąpienia do sakramentów pokuty i Komunii św., na miejscu dostępne było również Pismo Święte i książeczki z rachunkiem sumienia.

 

Kulminacja wydarzenia została poprzedzona naukami rekolekcyjnymi, które wygłosił o. Jacek Olczyk SJ. W sieci pojawiły się również rozważania nowenny do Ducha Świętego.

Tekst: Marcin Jarzembowski/KAI
Zdjęcia: Grzegorz Kargól

print