Plac przy parafii św. Marka w Bydgoszczy Fordonie stał się miejscem, w którym zorganizowano po raz siedemnasty Salezjańskie Dni Młodości. Organizatorem zabawy był bydgoski oddział Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży.

 

Hasłem dwudniowych spotkań stały się słowa „Świętość jest także dla Ciebie”. W programie znalazły się m.in. występy iluzjonisty, pokazy szkoły tańca oraz występ Rafała Bladowskiego, ucznia Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej nr 1 im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy.

 

Drugi dzień upłynął pod znakiem eksperymentów naukowych, przeprowadzonych przez Profesora Ciekawskiego. Na scenie można było zobaczyć Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie” oraz Młodzieżową Orkiestrę Camerata.

 

Podczas Salezjańskich Dni Młodości można było wspomóc salezjańskie dzieło pracy z dziećmi i młodzieżą, realizowane przez cały rok w Oratorium „Dominiczek”. – Codziennie korzysta z niego duża grupa dzieci z rodzicami. To nie tylko przestrzeń materialna, ale i duchowa. Staramy się, by każdy, kto do nas przyjdzie i będzie spędzał z nami czas, spotkał żywego Jezusa – powiedział prezes Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży w Bydgoszczy ks. Krzysztof Rudziński SDB.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Małgorzata Sobczyńska i Tomasz Brążkiewicz

print