„Nutki Świętego Rocha” ze Złotowa, Natalia Szczęśniak z Toporzyka i Mateusz Radomski z Warszawy – to tegoroczni zdobywcy pierwszych nagród XXXVI Festiwalu Piosenki Religijnej „Maria Carmen 2019”, który odbywał się w Górce Klasztornej.  

Do Górki Klasztornej, na przełomie czerwca i lipca, od 1983 roku, przybywają młodzi ludzie, by wyśpiewywać chwałę Bogu i Maryi, manifestując przy tym swą przynależność do wspólnoty żywego Kościoła.

Gospodarzami tego miejsca, a jednocześnie organizatorami festiwalu, który przyjął nazwę Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej „Maria Carmen”, byli i są kapłani i bracia ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. – Spotkanie w wierze i piosence z Bogiem, Jego Matką, a także z drugim człowiekiem musi mieć przecież wymiar prawdziwego przeżycia – powiedział ks. Janusz Jezusek MSF – organizator obecnej edycji festiwalowej.

Swoje talenty na Placu Objawienia przy sanktuarium maryjnym, gdzie odbywały się przesłuchania konkursowe, zaprezentowali soliści, zespoły oraz schole.

Najważniejszym punktem Festiwalu Piosenki Religijnej „Maria Carmen 2019” była Msza Święta w bazylice, której przewodniczył przełożony prowincjalny Misjonarzy Świętej Rodziny ks. Piotr Krupa MSF. Po niej ogłoszono wyniki, rozdano nagrody, a publiczność wysłuchała koncertu tegorocznych laureatów. Zwieńczeniem był występ Dawida Krzyka, który wykonał utwory Czesława Niemena.

Kategoria zespoły:
I nagroda – „Nutki Świętego Rocha” – Złotów
II nagroda – „ De Most” – Szczecinek
III nagroda – „Boże Nutki” – Raczyn
Wyróżnienie – Schola ze Sławna

Kategoria soliści młodzieżowi:
I nagroda – Natalia Szczęśniak- Toporzyk
Wyróżnienie – Karolina Gurda – Wysoka

Kategoria soliści dziecięcy:
I nagroda – Mateusz Radomski – Warszawa
II nagroda –Dominika Lisiecka- Sławno
III nagroda –Rafał Król – Sławno

Jury przyznało również nagrodę specjalną, która trafiła do zespołu „Tato” z Nakła nad Notecią.

Tekst: Marcin Jarzembowski/KAI
Zdjęcia: Ks. Janusz Jezusek MSF

print