„Ze szlaku wracam odnowiony i napełniony duchową energią” – powiedział o pielgrzymce rowerowej diecezji bydgoskiej Adam Guzialek. W tym roku uczestnicy przejechali trasą Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Pątnicy odwiedzili m.in. Włocławek, Płock, Zakroczym, Modlin, Sulejówek, Góra Kalwaria i Lublin. – Świętując ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, w tym roku chcieliśmy zatrzymać się w miejscach szczególnie związanych z „Cudem nad Wisłą” – powiedział duszpasterz LSO, pomysłodawca pielgrzymi ks. Marcin Świderski.

Tematem tegorocznych rekolekcji „w siodełku” była próba wyznaczenia kierunku, jakim jest  „Powrót do siebie”. – Wraz z uczestnikami pragnęliśmy pochylić się nad trzema głównymi tematami: „Jak Bóg zdobywa naszego ego?”, „Siedem gwoździ naszego charakteru” oraz „Zdolność człowieka do przekraczania samego siebie”. Codziennie przemierzamy różne dystanse, natomiast te najważniejsze i – jak się okazuje – najtrudniejsze odległości przemierzamy w naszych sercach – powiedział rekolekcjonista ks. Łukasz Krzewiński.

Na szlak zostali zaproszeni wszyscy, którzy kochają podróże rowerem, przygodę oraz zachwyca ich piękno świata, a jednocześnie chcieliby pogłębić swoją więź z Bogiem.

Organizatorem wydarzenia było Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza.

Tekst: Marcin Jarzembowski/KAI
Zdjęcia: Ks. Łukasz Krzewiński