„To czas odpoczynku w gronie świetnych ludzi, dobrej zabawy, modlitwy, ważnych pytań i ciekawych odpowiedzi, gdzie młodzi widzą, że bycie katolikiem ani nie jest nudne, ani trudne, ani męczące, a Kościół jest inny niż ten z telewizji” – powiedział organizator Góreckich Dni Młodości ks. Rafał Ochojski MSF.

Misjonarze Świętej Rodziny zaprosili młodzież na doroczne rekolekcje do Górki Klasztornej. Ich tematyka wypływa zawsze z charyzmatu i skupiona jest wokół misji, rodziny oraz powołań. – Dla mnie to czas relaksu z Bogiem – dodał ks. Rafał Ochojski MSF.

Myślą przewodnią wydarzenia, które zaplanowano aż na siedem dni, były słowa „Hoc est enim Corpus Meum” („To jest bowiem ciało moje”). – Niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu. I właśnie takiego spocznienia szukaliśmy na modlitwie podczas Mszy Świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu – dodał ks. Rafał Ochojski MSF.

Co roku ponad 150 osób gromadzi się w małym sanktuarium Matki Bożej Góreckiej, by wraz z innymi poznawać Boga. – Tym razem postanowiliśmy przybliżyć uczestnikom treści związane z Mszą Świętą. Wielu z nas nawet nie wie, w jak wielkim wydarzeniu uczestniczy każdej niedzieli, a może i każdego dnia. Hasło „Hoc est enim Corpus Meum” ma nas zachęcić do zastanowienia się nad świadomym uczestnictwem w cudzie Eucharystii – powiedziała Katarzyna Kaczmarek.

Pierwsze w historii GDM odbyły się na przełomie czerwca i lipca 1998 roku pod hasłem „Ze Świętą Rodziną w Trzecie Tysiąclecie” i połączone były z XVI edycją Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej „Maria Carmen 98”.

Tekst: Marcin Jarzembowski/KAI
Zdjęcia: Weronika Poręba

print