W czasie Wielkiego Postu w 2017 roku przeprowadziliśmy w naszej diecezji akcję „BUDUJEMY SZKOŁĘ W CZADZIE”. W każdej parafii zbieraliśmy fundusze na budowę szkoły w Doumougou, w nowej misji ks. Jakuba Szałka, kapłana pochodzącego z naszej diecezji. Udało się wtedy zebrać ponad 170 tys., dzięki czemu w misji księdza Jakuba wybudowano dwa budynki. Aby jednak potrzeby edukacyjne tamtej społeczności zostały w pełni zaspokojone, trzeba wybudować jeszcze ostatnią część tego kompleksu i go wyposażyć.

Dlatego w czasie minionego Wielkiego Postu i przez ostatnie miesiące przeprowadzona została jeszcze jedna zbiórka na ten cel „DOKOŃCZENIE BUDOWY SZKOŁY W CZADZIE”.

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE ZEBRALIŚMY W TEN SPOSÓB 142 493,21 ZŁ ORAZ 20 EURO.

Dziękujmy Wszystkim, którzy nawet najmniejszym datkiem wsparli to wielkie dzieło. Dziękujemy  indywidualnym ofiarodawcom, którzy w sumie wpłacili 5003,60 zł. Dziękujmy Wspólnotom parafialnym i Kapłanom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie tej zbiórki. Dziękujemy Ogniskom Misyjnym, Szkolnym Kołom Caritas, Grupom Żywego Różańca.

Poniżej zdjęcia – sprzed budowy i po pierwszym etapie.