„Niektórzy nasi koloniści mogli po raz pierwszy w swoim życiu zobaczyć piękny Bałtyk – powiedziała o wypoczynku przygotowanym przez Caritas Diecezji Bydgoskiej kierownik kolonii Ewa Raj.

Z letniej oferty skorzystało 140 osób. Każdy z dwóch turnusów w Stegnie trwał dziesięć dni. – Organizowanie wypoczynku letniego jest dla naszej instytucji – jak co roku – ważnym, wręcz flagowym przedsięwzięciem – powiedział dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej ks. prałat Wojciech Przybyła.

Niezależnie od pogody uczestnicy nie mogli narzekać na nudę. – Wychowawcy robili wszystko, aby na twarzach dzieci gościł uśmiech. W programie znalazły się wyjazdy, a także całodniowy rejs do bazyliki archikatedralnej we Fromborku – powiedziała dodała Ewa Raj.

Dzieci codziennie uczestniczyły we Mszach Świętych. – Kolonie to także chwile kształtowania młodych ludzi w oparciu o wartości chrześcijańskie, ukazywania miłości do Boga oraz drugiego człowieka – dodał zastępca dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej ks. Maciej Kulczyński.

Opiekę nad uczestnikami sprawowali wykwalifikowani wychowawcy – wolontariusze. W czasie kolonii, które zostały dofinansowane m.in. przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki oraz Miasto Bydgoszcz, był także realizowany program profilaktyczny.

Tekst: Marcin Jarzembowski/KAI
Zdjęcia: ks. Maciej Kulczyński

print