Franciszkanin ojciec Łukasz Buksa OFM z Krakowa oraz Gospel Rain wystąpili dla mieszkańców Zakrzewa i okolic podczas 19. Spotkania z Matką Radosną. Miejscowa parafia św. Marii Magdaleny czci Maryję, której wizerunek znajduje się na obrazie wiszącym w kaplicy w samym centrum wsi.

Wspólna radość z bycia razem trwała dwa dni. Pierwszy upłynął pod znakiem modlitwy i zadumy. Mieszkańcy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, adorując obraz, który na ten czas został przeniesiony w procesji do kościoła parafialnego. Ulicami wsi przeszedł różaniec pielgrzymkowy, zakończony Adoracją Najświętszego Sakramentu.

W drugim dniu przygotowano m.in. koncert piosenki religijnej. Przybyłych przywitał lokalny zespół S.A.N.T., który wraz z młodzieżą i dziećmi zaprezentował szeroki repertuar. Mieszkańców porwał również charyzmatyczny ojciec Łukasz Buksa OFM z Krakowa, franciszkanin, duszpasterz młodzieży, rekolekcjonista i autor tekstów. Proboszcz ks. prałat Andrzej Choroba wraz z zakonnikiem zaprezentowali szerzej postać św. Franciszka, była także możliwość ucałowania jego relikwii.

Jako ostatni wystąpił Gospel Rain, kilkudziesięcioosobowy zespół tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wsparty przez znakomitych solistów i instrumentalistów. 19. Spotkanie z Matką Radosną zakończyło się udzieleniem Bożego błogosławieństwa.

Tekst: Aleksandra Małolepsza
Zdjęcia: Karol Małolepszy