Jak każdego roku przyjmowane będą wnioski o stypendium Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. O wsparcie mogą się ubiegać uczniowie szkół podstawowych (po I semestrze klasy VII) oraz szkół ponadpodstawowych.

Średnia ocen nie może być niższa niż: 4,8 w szkole podstawowej i 4,5 w szkole średniej. Ponadto dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 0,7 najniższego wynagrodzenia brutto (obecnie jest to kwota 1575 zł). Ubiegający się musi mieszkać w miejscowości liczącej nie więcej niż 20 tysięcy mieszkańców i otrzymać pozytywną opinię księdza proboszcza, katechety oraz wychowawcy. Dobrze, jeśli może się pochwalić szczególnymi osiągnięciami np. w nauce, sporcie czy wolontariacie.

Zainteresowani włączeniem do programu stypendialnego proszeni są o przesłanie swoich danych na adres koordynatora FDNT w naszej diecezji ks. Damiana Pawlikowskiego (damian.pawlikowski@dzielo.pl): swojego imienia i nazwiska oraz adresu mailowego. W odpowiedzi, na podany adres mailowy, otrzymają kartę informacyjną z Fundacji w Warszawie, którą należy wypełnić, wydrukować i zanieść do księdza proboszcza swojej parafii z prośbą o potwierdzenie. Następnie wypełnioną kartę należy wysłać pocztą tradycyjną na adres księdza koordynatora (ul. Farna 2, Bydgoszcz).

Szczęść Boże, ks. Damian Pawlikowski