W poniedziałek, 9 września, zmarł ks. Franciszek Regulski, emerytowany proboszcz parafii w Winnej Górze. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 13 września, w Książu Wielkopolskim pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia.
Śp. ks. Franciszek Regulski urodził się 3 października 1940 roku w Białośliwiu (obecnie diecezja bydgoska). Po maturze zdanej w 1958 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Pile wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, które ukończył w 1965 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 5 czerwca 1965 roku z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Posługę kapłańską jako wikariusz rozpoczynał w parafii w Powidzu. Następnie był wikariuszem w parafiach:  św. Józefa w Bydgoszczy, Łabiszynie, Barcinie, Kowalewie, Witaszycach oraz Bydgoszczy. W 1980 roku został mianowany proboszczem parafii w Linówcu, gdzie posługiwał przez 4 lata. W 1984 roku objął, jako proboszcz, parafię  w Kołdrąbiu, a w 1990 roku parafię pw. św. Michała Archanioła w Winnej Górze, gdzie duszpasterzował do przejścia na emeryturę w 2000 roku. Od 1996 roku pełnił funkcję wicedziekana dekanatu miłosławskiego. Będąc na emeryturze mieszkał w Książu Wielkopolskim.
Wprowadzenie i modlitwa przy trumnie zmarłego kapłana odbędą się w czwartek, 12 września, w kościele pw. NMP Wniebowziętej i św. Mikołaja Bp. w Książu Wielkopolskim. Msza św. pogrzebowa tamże w piątek, 13 września, o godzinie 11 pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

źródło: www.archidiecezja.pl

print