Film „Tajemnica ojca Pio”  będzie można obejrzeć w poniedziałek (23 września) o godz. 19 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II  w Bydgoszczy (ul. Bołtucia 7).

To udana próba ukazania prawdziwego oblicza stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo.

Film bez ogródek ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania, także ze strony osób związanych z Kościołem. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos. Całości dopełnia sprawiający ogromne wrażenie ekskluzywny materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.

Stygmatyk z Pietrelciny to nie tylko surowy zakonnik. Film odkrywa go dla wiernych jako osobę pełną radości, poczucia humoru, a nade wszystko wypełnioną miłością do Boga i ludzi. „Tajemnica ojca Pio” pozwala widzowi autentycznie „dotknąć” świętości, co stanowi ogromny atut filmu.
Cena biletu – 10 zł (dostępne są w biurze „Wiatraka”, będzie je można kupić także pół godziny przed seansem).

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz oraz ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  

PLAKAT

 

print