„Sukces!” – to hasło tegorocznej edycji Projektu Kostka, który odbędzie się od 20 do 22 września w Złotowie. To trzy dni wypełnione muzyką i tańcem, konkursami, uwielbieniem i inspirującymi spotkaniami.

Parafia Wniebowzięcia NMP prowadzona przez Misjonarzy Świętej Rodziny oraz ich przyjaciele ściągają co roku setki młodych ludzi, aby doświadczyć siły wspólnoty, radości i rozwinąć swoje pasje. – Mamy niezwykłego patrona – św. Stasia Kostkę, który przypomina nam, aby w życiu zawsze szukać „czegoś więcej” – mówi ks. Adam Gaca MSF.

Projekt Kostka to jedyny w Polsce młodzieżowy festiwal hip-hopu chrześcijańskiego. – Będziemy gościć ludzi, którzy opowiedzą nam o swoich małych i wielkich sukcesach oraz o tym, jaki to ma związek z szukaniem Pana Boga. Proponujemy program profilaktyczny „Przepis na Sukces” prowadzony przez rapera Anatoma. Warsztatami tanecznymi pokieruje siostra Maria Estera Andrzejewska, która przeszła długą drogę od hip-hopu do klasztoru – dodaje ks. Adam Gaca MSF.

Ekscytująco zapowiada się kolejna odsłona ogólnopolskiego konkursu PK Hip-Hop Festiwal, jak również bitwy tańca hip-hop i breakdance. Na scenie zagrają m.in. zeszłoroczny laureat – raper Lucas Vuitton oraz Luxtorpeda. W kolejnym dniu zagości zespół Muode Koty. Wystąpią także Anatom i Exodus15. W czasie samego wydarzenia funkcjonuje kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu. –Naszym celem jest stworzenie przestrzeni do spotkania Pana Boga – dla tych, którzy Go szukają i dla tych, którzy być może jeszcze nie zaczęli. Staramy się dotrzeć z nową ewangelizacją do młodzieży – stwierdza kapłan.

Więcej aktualnych informacji na stronie www.projektkostka.pl. Szczegółowy plan, opisy gwiazd i mapę można również mieć w swoim telefonie – wystarczy pobrać aplikację „Projekt Kostka” (na Androida lub iOS).

Tekst: MJ/KAI
Zdjęcie: ks. Rafał Ochojski MSF