Ponad 228 kilogramów żywności – to efekt ciężkiej pracy wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią i ludzi dobrego serca, którzy zaangażowali się w ogólnopolską akcję Caritas „Kromka chleba dla sąsiada”.

Otrzymane produkty w postaci paczek trafią do najbardziej potrzebujących. – Dzięki tej akcji mogliśmy pomóc osobom starszym, samotnym i chorym. Ludziom, którzy mieszkają obok nas, są naszymi sąsiadami – powiedziała Katarzyna Dobosz.

Pedagodzy wraz z uczniami poświęcili swój wolny czas, zbierając żywność od piątkowego popołudnia aż do zamknięcia sklepów w sobotę wieczorem. – W akcji udział wzięło 46 wolontariuszy naszej szkoły nie tylko ze Szkolnego Koła Caritas, ale z całego Szkolnego Klubu Wolontariatu. W koszu znalazły się: mąka, cukier, makaron, konserwy, nabiał, soki i oczywiście chleb – dodała Katarzyna Dobosz.

Seniorzy, do których trafiła pomoc, zostali wskazani przez dzieci i dorosłych. – Dla wolontariuszy to wspaniała lekcja pochylenia się właśnie nad tymi osobami, które odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Wielkie brawa dla mieszkańców naszego miasta za tak otwarte serca i chęć pomocy – podsumowała Katarzyna Dobosz, koordynator akcji i opiekun Szkolnego Koła Caritas w SP nr 2 w Nakle nad Notecią.

W działania wspierające ubogich i samotnych można włączyć się również m.in. poprzez SMS charytatywny o treści KROMKA wysłany pod nr 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT).

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Katarzyna Dobosz

print