Zapraszamy na koncert Musica et Verba Sacra. Wydarzenie odbędzie się 19 października w bydgoskiej katedrze o godz. 19.

Koncert Musica et Verba Sacra to przedsięwzięcie łączące wyszukane słowo oraz muzykę na najwyższym poziomie. Organizatorzy chcą zaprezentować słuchaczom najbardziej wartościowe dzieła muzyki wokalnej oraz instrumentalnej pochodzące z różnych epok. Nadto podczas koncertu słuchacze doświadczą muzyki tworzonej w czasie rzeczywistym – muzyki improwizowanej. Improwizatorem będzie organista dr hab. Tomasz Orlow, który zagra na odrestaurowanych zabytkowych organach Paula Voelknera z 1906 roku – wybitnego organmistrza. W części wokalnej wystąpi Chór Kameralny Akolada Bydgoskiej Szkoły Wyższej, pod kierownictwem dr hab. Renaty Szerafin-Wójtowicz. Głównym celem inicjatywy jest promocja muzyki na najwyższym poziomie wykonawczym przy równoczesnej dbałości o dziedzictwo kulturowe Bydgoszczy.

Organizatorami koncertu są: Stowarzyszenie Przyjaciół Katedry Bydgoskiej, Parafia katedralna pw. św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy, Katedra Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.