Za niespełna dwa tygodnie odbędzie się w Gnieźnie V Kongres Nowej Ewangelizacji, którego tematyka koncentrować się będzie wokół rodziny – jej miejsca i roli w Kościele, a zarazem środowiska wzrastania w wierze i spotkania z Kościołem. Wciąż trwają zapisy. Zaplanowano też część otwartą dla wszystkich.

Kongres odbędzie się w dniach 24-27 października w hali widowiskowo-sportowej GOSiR. Spotkanie adresowane jest do świeckich i duchownych, którym temat rodziny jest bliski – osób działających w ruchach prorodzinnych, pracujących z rodzinami, zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin i różnorakie inicjatywy służące rodzinie. Oczekiwane są także same rodziny. Można wziąć udział w całości, po wcześniejszej rejestracji, lub tylko w części otwartej, a więc pikniku rodzinnym, który odbędzie się 26 października o godzinie 17.00 w hali GOSiR, do czego mieszkańców Gniezna i wszystkich zainteresowanych szczególnie zachęca Prymas Polski abp Wojciech Polak.
→ LIST Prymasa Polski

Organizatorem kongresu jest Zespół ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP. Celem jego działalności jest dawanie narzędzi, kształtowanie i formowanie współczesnych ewangelizatorów. Temu służyć ma także zbliżający się kongres w Gnieźnie. Organizatorzy przygotowali kilka wariantów uczestnictwa.
→ WARIANTY uczestnictwa (po kliknięciu jedź kursorem w górę)

→ PROGRAM kongresu

→ REJESTRACJA uczestników
Do Gniezna przyjedzie m.in. kard. Kazimierz Nycz, abp Grzegorz Ryś, bp Edward Dajczak, bp Marek Marczak, bp Wiesław Śmigiel, ks. prof. Andrzej Muszala, ks. Teodor Suchoń, o. prof. Terence Kennedy oraz o. Ksawery Knotz, znany rekolekcjonista i duszpasterz rodzin. O wygłoszenie konferencji i udział w panelach dyskusyjnych poproszono zarówno duchownych, jak i świeckich.
Kongres rozpocznie się 24 października po południu w gnieźnieńskiej hali widowiskowo-sportowej GOSiR. Mszę św. inaugurującą spotkanie odprawi Prymas Polski abp Wojciech Polak. Już dziś zapraszamy na transmisję ON-LINE na stronie archidiecezjalnej i naszym kanale YOUTUBE. Kolejne dwa dni upłyną pod znakiem prelekcji, paneli dyskusyjnych, warsztatów i modlitwy. W czasie konferencji i debat podjęty zostanie m.in. temat współczesnych wyzwań i zagrożeń dla rodziny, towarzyszenia parom niesakramentalnym w rozwoju wiary, a także chrześcijańskiej wizji małżeństwa i rodziny. Uczestnicy będą się również zastanawiać nad tym, co czyni małżeństwo szczęśliwym i po co Kościołowi rodzina?
→ STRONA V Kongresu Nowej Ewangelizacji
B. Kruszyk