Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Bydgoskiej wraz z Prymasowskim Instytutem Kultury Chrześcijańskiej im. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Bydgoszczy zapraszają na I Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej pt. „Razem ku przyszłości”. 

Wydarzenie, objęte patronatem Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, odbędzie się w dniach 15-17 listopada w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II w Bydgoszczy (ul. Bołtucia 7). 

Główną ideą forum jest zaproszenie do otwartej dyskusji młodzieży, ich rodziców, nauczycieli, wychowawców oraz wszystkich, którym leży na sercu przyszłość młodego człowieka i Kościoła. Tematy i problemy ważne dla młodych ludzi oparte są na podstawie adhortacji apostolskiej Franciszka „Christus vivit”, a celem forum jest wspólne poszukiwanie rozwiązań dla ich realizacji. Podczas wydarzenia nie zabraknie wykładów, prelekcji, warsztatów, debaty, koncertu, modlitwy, integracji. Informacje i zapisy na www.martyria.pl 

„Podczas Synodu jeden z młodych audytorów z Wysp Samoa powiedział, że Kościół jest jak kajak, w którym osoby starsze pomagają utrzymać kurs, odczytując położenie gwiazd, a młodzi wiosłują z całych sił, wyobrażając sobie, co na nich czeka dalej. Nie dajmy się zwieść na manowce ani przez młodych, myślących, że dorośli są przeszłością, która już się nie liczy, która już się skończyła, ani też przez dorosłych, sądzących, że zawsze wiedzą, jak powinni zachowywać się młodzi. Raczej wsiądźmy wszyscy razem do tego samego kajaka i wszyscy razem szukajmy lepszego świata, pod nieustannie nowym tchnieniem Ducha Świętego” (Franciszek, Christus vivit, 201).

print