Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza na obchody Światowego Dnia Ubogich.

Wstępem do jego przeżywania był wyjazd grupy kilkudziesięciu osób bezdomnych – podopiecznych Caritas Diecezji Bydgoskiej – na XIV Ogólnopolską Pielgrzymkę Osób Bezdomnych, która odbyła się na Jasnej Górze.

Natomiast główne obchody będą miały miejsce w niedzielę, 17 listopada. O godz. 11.30 sprawowana będzie Msza św. w kościele Wniebowzięcia NMP przy ul. Gdańskiej 2 w Bydgoszczy. Po Eucharystii Caritas zaprasza osoby bezdomne i ubogie na wspólny obiad do Centrum Pomocy „Betlejem” przy ul. Drukarskiej.

Oprócz tych specjalnych wydarzeń, Caritas prowadzi długoterminową pomoc osobom bezdomnym. Jest nią zarówno opieka duchowa, tj. cykliczne wspólne Msze św., a także troska o sferę fizyczną w formie prowadzonej przez Caritas łaźni, gdzie bezdomni trzy razy w tygodniu mogą umyć się i skorzystać z pomocy wykwalifikowanej pielęgniarki.

Światowy Dzień Ubogich ustanowił Ojciec Święty Franciszek w listopadzie 2016 roku na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Roku Miłosierdzia.

Tekst: Agnieszka Amrosz/Marcin Jarzembowski
Zdjęcie: Ks. Maciej Kulczyński