Kuria Diecezjalna Pelplińska informuje, że 6 grudnia  w 85 roku życia i 62 roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. kan. Ludomir Warnke, rezydent w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela w Bytowie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się eksportą, 10 grudnia o godz. 19 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela w Bytowie pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Szarego Cor., dziekana dekanatu bytowskiego.

Msza Święta pogrzebowa sprawowana będzie pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny w środę, 11 grudnia, o godz. 11 w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca NMP w Silnie. Ciało zmarłego kapłana zostanie złożone w grobie na cmentarzu parafialnym w Silnie.

Zapraszając do udziału w liturgii pogrzebowej śp. ks. Ludomira Warnke w duchu braterskiej, kapłańskiej solidarności, polecajmy Go w naszych modlitwach Bożemu Miłosierdziu.

Ks. Adam Kałduński
Kanclerz