„Światłość, która przychodzi z Chrystusem, chce nie tylko rozświetlić nasze ciemności” – powiedział podczas „Wigilii Bydgoskiej” bp Jan Tyrawa.

Spotkanie na Placu Teatralnym rozpoczęto od odczytania fragmentu Ewangelii, która – jak zauważył bp Jan Tyrawa – porównuje Jezusa do światłości świecącej w ciemności. – Gdybyśmy prześledzili życie, to zauważymy, że były w nim chwile, które możemy porównać do ciemności i jasności. Ciemność jest wtedy, kiedy tracimy sens, wpadamy w pesymizm, nie widzimy przed sobą przyszłości. Natomiast światłość, która przychodzi z Chrystusem, chce nie tylko rozświetlić nasze ciemności. Jezus chce odmienić nasz los – powiedział ordynariusz diecezji.

Mieszkańcy miasta, wśród nich samotni i potrzebujący, zaproszeni zostali przez Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Miasto Bydgoszcz. W pomoc przy organizacji włączyło się m.in. wojsko oraz wolontariusze. – Gdyby ktoś zapytał nas, jakie są zadania Caritas na czas świąt, odpowiedziałbym, że takie same, jak w ciągu całego roku. I każdy z rodziny Caritas na zakończenie dnia, podczas rachunku sumienia, powinien zapytać siebie, czy dzięki mnie było Boże Narodzenie, które jest symbolem niesienia nadziei i miłości – powiedział dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej ks. prałat Wojciech Przybyła.

Dla gości przygotowano ponad dwa tysiące porcji pierogów, ryb, barszczu, kapusty z grzybami i owoców.

Szersza relacja w Przewodniku Katolickim.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski

print