„Do tej inicjatywy zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, która może zobaczyć i doświadczyć, że wiara i entuzjazm w kościelnej wspólnocie młodzieżowej to nie „obciach” – powiedział duszpasterz młodzieży ks. Piotr Wachowski.

Duszpasterstwo Młodzieży 4don4LORD („Fordon dla Pana”) wraz ze swoimi rówieśnikami podjęło kolędowanie w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy.

Wszystko zaczęło się po przeżyciu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, podczas których papież Franciszek apelował o odwagę miłosierdzia i otwartość młodych na cierpienie swoich rówieśników. –To okazja, by zrozumieć, że przez małe, dobre uczynki można choć trochę przemienić wypełniony po brzegi bólem i cierpieniem współczesny świat – podkreślił diecezjalny duszpasterz akademicki i młodzieży ks. Piotr Wachowski.

Duszpasterstwo zaprasza na spotkania integracyjno-formacyjne, które odbywają się w każdy piątek o godz. 18 w parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy.

MJ
Zdjęcia: Bartosz Kubiak

print