21-23 lutego 2020

2-4 października 2020

„Szkoła Dialogu” – to rekolekcje typu Marriage Encounter (spotkania małżeńskie).

Polski program Rekolekcji Małżeńskich typu Marriage Encounter powstał w katowickim Duszpasterstwie Akademickim w 1977 roku.

Słowa budują, ale także słowa potrafią niszczyć relacje. Takie sytuacje możemy zauważyć w domu, pracy, na ulicy, w autobusie. Jedno za dużo powiedziane słowo, czasami niszczy relacje na długie lata. Ciężko nam wtedy dotrzeć do drugiego człowieka i takie życie powoli staje się gehenną. Dlatego potrzeba na nowo odbudować więź z małżonkiem, dzieckiem, rodzicami. Jednak bez Bożej pomocy i naszego wysiłku nie jest to  możliwe. Czasami musimy się na nowo nauczyć rozmawiać z tym drugim człowiekiem, który jeszcze jest tak bliski naszemu sercu.

Wychodząc naprzeciw tym problemom postanowiliśmy zorganizować w Górce Klasztornej rekolekcje dla małżonków „Szkoła Dialogu”. Celem tych rekolekcji jest pogłębienie, a czasami nawet nawiązanie zerwanej więzi małżeńskiej i uświadomienie przeżywania małżeństwa jako sakramentu. Zarazem są one okazją aby nauczyć się rozmawiać ze sobą – prowadzić dialog.

Rekolekcje małżeńskie „Szkoła Dialogu” są dla małżeństw katolickich, które chcą, aby ich życie owocowało więzią radosną, pełną zaufania, wzajemnego zrozumienia i akceptacji. Zapraszamy małżeństwa z różnym stażem. Nie chodzi tylko o małżeństwa, które przechodzą różnorodne kryzysy, borykają się z problemami. Ideą tych rekolekcji jest pogłębianie więzi między małżonkami. Często jest tak, że nie potrafimy ze sobą rozmawiać. Trzeba nam nauczyć się słuchać, a to sztuka. Słuchać to jedno, a usłyszeć – to drugie! Usłyszeć drugiego człowieka jest jeszcze trudniejsze! A przecież małżonkowie są sobie bliscy, a tymczasem rozmawiać trudno…

Uczenie się sztuki wzajemnej komunikacji prowadzi do pogłębienia więzi małżeńskiej i daje możliwość nawiązania zerwanej. Bardzo często rekolekcje pomagają małżonkom odnaleźć siebie, lepiej się zrozumieć nawzajem i akceptować. Takie przeżycie często rodzi przemianę.

Serdecznie zapraszamy! Wszystkie wiadomości oraz rejestracja – na stronie internetowej: www.gorkaklasztorna.com

PLAKAT

print