Wspólna modlitwa na korytarzach, indywidualne błogosławieństwo w pokojach, specjalna przesyłka od arcybiskupa Grzegorza Rysia – to wszystko towarzyszyło kolędzie, która odbywała się pod hasłem „Listy do M(łodych)” w bydgoskich akademikach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego oraz Collegium Medicum UMK.

Wizycie, którą od wielu lat podejmują studenci i absolwenci z Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, towarzyszyły słowa zaczerpnięte z 1 Listu św. Jana Apostoła: „Zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy” (1 J 3,1). – One zachęcają nas do dostrzeżenia miłości, jaką obdarzył nas Bóg Ojciec. Dziecięctwo Boże jest w nas, pomimo wielu przeciwności dnia codziennego, które na różne sposoby próbują okraść nas z tej fundamentalnej prawdy – powiedział diecezjalny duszpasterz akademicki ks. Piotr Wachowski.

Wzmocnieniem kolędowania była specjalna przesyłka pod nazwą „Godzina 10”, którą przekazał mieszkańcom akademików za pośrednictwem duszpasterstwa metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. To list skierowany do wszystkich młodych w Kościele.

Oprócz kolędników i muzykantów nie mogło zabraknąć wyspecjalizowanych doręczycieli przesyłek – listonoszy, którzy przynieśli swoim rówieśnikom Dobrą Nowinę.

Zakończeniem wizyty duszpasterskiej była Msza św. dziękczynna sprawowana w auli Auditorium Novum UTP.

Oprac. MJ
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz

print