„Człowiek jako podmiot osobowy w filozoficznej refleksji Karola Wojtyły” – to tytuł wykładu, który na zaproszenie biskupa ordynariusza Jana Tyrawy, wygłosił w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej ks. dr Sylwester Warzyński.

Ksiądz Sylwester Warzyński jest doktorem filozofii, adiunktem w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, członkiem Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, autorem monografii „Porzucony świat. Postmodernizm Nietzschego, Heideggera i Derridy.”

Ksiądz Sylwester pełnił funkcje dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy i rzecznika diecezji bydgoskiej.

Rozmowa na wyżej wymieniony temat już niebawem na łamach Przewodnika Katolickiego.

Zdjęcia z wykładu: kl. Albert Grudzka