„W Bożej łasce kryje się niesamowita moc, która pozwala nam unieść nasz los” – mówił w bydgoskiej katedrze z okazji Światowego Dnia Chorego biskup ordynariusz Jan Tyrawa.

We Mszy św. uczestniczyli chorzy, kapelani, wolontariusze i pracownicy służby zdrowia. – Dlaczego cierpi człowiek sprawiedliwy, który na takie cierpienie sobie nie zasłużył? – pytał ordynariusz, wskazując na cierpienie Chrystusa, który pomimo wielkiego trudu – począwszy od policzkowania, znieważania, cierniem ukoronowania, aż po krzyż – potrafił to wszystko unieść.

HOMILIA

 

„Święty Jan Paweł II pragnął, by ten dzień był okazją do solidarności z osobami, które na co dzień dźwigają krzyż, zarówno cierpienia fizycznego jak i duchowego” – dodał ks. prałat Stanisław Kotowski.

POWITANIE PROBOSZCZA KATEDRY

 

Tradycyjnie zgromadzeni przy ołtarzu kapłani udzielili wiernym sakramentu namaszczenia chorych. – „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11, 28). To zaproszenie Chrystusa skierowane jest przede wszystkim do osób cierpiących fizycznie, psychicznie i duchowo oraz ich rodzin. Jest to także propozycja skierowana do wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy nierzadko z ogromnym poświęceniem trudzą się, by w profesjonalny sposób nieść ulgę chorym – podsumował diecezjalny duszpasterz Służby Zdrowia ks. dr Szymon Gołota.

Szersza relacja w Przewodniku Katolickim.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski

print