W Bydgoszczy od dwóch lat działa jedyne w regionie kujawsko-pomorskim Centrum Nowe Życie, zajmujące się przyczynowym leczeniem niepłodności z wykorzystaniem naprotechnologii. Do tej pory z jego działalności skorzystało 80 par. Dzięki pomocy poczęło się 27 dzieci.

Większości z tych par nie dawano nadziei na naturalne poczęcie, proponując jako jedyne skuteczne rozwiązanie metodę in-vitro. W tym szczególnym Dniu Świętości Życia chcielibyśmy prosić o wsparcie w walce o każde życie, o każde in-vitro, które dzięki działalności centrum nie dochodzi do skutku, dając jednocześnie parom skuteczną pomoc w realizacji tego pięknego marzenia BYCIA RODZICEM.

Naprotechnologia powstała w odezwie na encyklikę Pawła VI. Jej twórcą jest amerykański lekarz profesor Thomas Hilgers, który otrzymał od św. Jana Pawła II błogosławieństwo oraz wieloletnie wsparcie finansowe dla rozwijania i rozpropagowania swojego dzieła.

Prosimy, abyście za przykładem św. Jana Pawła II wsparli nasze dzieło poprzez pomoc w dotarciu z informacją o istnieniu Centrum do jak największej liczby małżeństw borykających się z problemem niepłodności.

Ks. Arkadiusz Muzolf – diecezjalny duszpasterz rodzin
oraz założycielki Centrum Nowe Życie
Carine Stranz-Rambowicz i Agnieszka Remus

 

Centrum Nowe Życie
ul. Farna 8, 85-101 Bydgoszcz
tel. 52 510 89 00
www.nowe-zycie.pl

print