W piątek, 27 marca, o godzinie 18.00 papież Franciszek poprowadzi modlitwę na dziedzińcu bazyliki św. Piotra, przy pustym placu. Podczas nabożeństwa czytane będzie Słowo Boże, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a na koniec Ojciec Święty udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi” z możliwością otrzymania odpustu zupełnego.
Modlitwa potrwa około godziny. W tym czasie będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Po wysłuchaniu Słowa Bożego, papież Franciszek poprowadzi medytację. W tym czasie przed Bazyliką Świętego Piotra będzie wystawiony obraz Maryi – Ocalenie Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani) z Bazyliki Matki Bożej Większej oraz krzyż z kościoła św. Marcelego. Przed tymi wizerunkami Pana Jezusa oraz Matki Bożej rzymianie modlili się w minionych wiekach o ustanie epidemii i zostali wysłuchani.
Kościół w Polsce włącza się w papieską modlitwę o ustanie pandemii koronawirusa – za chorych, zmarłych i ich rodziny, a także za służby medyczne i sanitarne, które w tym czasie z ogromnym poświęceniem niosą pomoc ludziom.
Modlitwa z papieżem Franciszkiem będzie transmitowana na oficjalnym kanele watykańskim na YouTube VaticanNews → TUTAJ oraz w TV Trwam i Radiu Maryja, jak również w innych środkach społecznego przekazu. Zapraszamy do modlitwy w jedności z Ojcem Świętym, a o godzinie 20.10 do udziału w Drodze Krzyżowej i modlitwie różańcowej z Prymasem Polski → TUTAJ.

print