Czcigodni Księża Proboszczowie Diecezji Bydgoskiej !

Z polecenia Księdza Biskupa Jana TYRAWY, Biskupa Bydgoskiego, Kuria Diecezji Bydgoskiej przypomina, że zbliża się setna rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II.

To wydarzenie powinno mieć uroczysty i zarazem wyjątkowy charakter w naszych parafiach. Prosimy, aby w dniach 17 lub 18 maja br. odbyły się nabożeństwa i modlitwy ku czci Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy do zaangażowania się w obchody stulecia urodzin naszego Wielkiego Rodaka poprzez przypominanie Jego nauczania, świadectwa życia, twórczości oraz przez wsparcie dzieł charytatywnych. Niech nie zabraknie portretów i flag papieskich w kościołach oraz przy naszych domach i mieszkaniach. Niech każdy z nas dołoży starań, aby ten dzień uczcić w sposób wyjątkowy.

Informujemy także, że Ksiądz Biskup w niedzielę, 17 maja, o g. 11. 00 w Katedrze Bydgoskiej będzie sprawował uroczystą Mszę Świętą z okazji 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II.

Z CHRYSTUSOWYM POZDROWIENIEM.

Ks. Grzegorz Nowak