Od niedzieli 17 maja w Mszach św. i nabożeństwach może uczestniczyć większa liczba wiernych. Na jednego uczestnika ma przypadać 10, a nie jak dotąd 15 m2. Zmiany są częścią kolejnego, trzeciego etapu odmrażania gospodarki i życia społecznego. O szczegółach poinformował 13 maja premier Mateusz Morawiecki. 
„Zmniejszamy restrykcje związane z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego i na innych uroczystościach religijnych. Od niedzieli 17 maja podczas Mszy lub innego obrzędu na 1 uczestnika musi przypadać 10 m2. Dotychczas na 1 osobę przypadało 15 m2” – czytamy w komunikacie opublikowanym na rządowych stronach. Oznacza to, że parafie muszą na nowo obliczyć limity wiernych w stosunku do powierzchni kościoła.
„Postanowiliśmy, żeby limit ten był troszeczkę zwiększony. Kościoły cały czas są dalekie od wypełnienia. A więc na setne urodziny naszego wielkiego rodaka, Jana Pawła II, który zmienił losy świata, Polski, od najbliższej niedzieli więcej wiernych będzie mogło uczestniczyć w nabożeństwach. To ważne, aby podtrzymać tego silnego ducha, jaki jest w Polakach” – przyznał premier podczas konferencji prasowej.

print