„Posłał nas Pan” – to nazwa inicjatywy podjętej przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej. Alumni zwrócili się z prośbą do księży, by poprzez kilkuminutowe filmy podzielili się swoją radością powołania i opowiedzieli o doświadczeniu odkrywania Bożej woli w ich życiu.

Duchowni bez wahania odpowiedzieli na to zaproszenie. Samo przedsięwzięcie powstało z myślą o młodych ludziach, którzy stoją przed wyborem życiowej drogi, aby pomóc im podjąć odważną decyzję. – Maj i czerwiec to czas, w którym wielu księży przeżywa rocznicę swoich święceń kapłańskich. Niezależnie od tego, czy jest to pierwszy, dziesiąty czy pięćdziesiąty rok ich posługi, z wdzięcznością wspominają te wydarzenia, poprzez które Pan wezwał ich do uczestnictwa w Jego kapłaństwie – opowiada kleryk czwartego roku Grzegorz Białek.

Nagrania ze świadectwami są publikowane na profilu FB bydgoskiego seminarium. – Ja osobiście nie jestem w stanie wyobrazić sobie piękniejszego życia. Gdybym dziś miał 19 lat i  zdawał w tym zwariowanym czasie maturę, też wybrałbym seminarium” – mówi ks. Sławomir Patelski, proboszcz parafii św. Barbary w Radawnicy, uczestnik akcji.

Każde nagranie kończy się prośbą do Boga o nowych kapłanów. – Papież Jan Paweł II podkreślił, że pierwszymi, którzy powinni zanosić gorące modlitwy o nowe powołania, są ci, którzy sami powiedzieli: „Oto ja, poślij mnie!” – zaznacza w materiale wprowadzającym w cykl ks. dr Paweł Hoppe, ojciec duchowny naszego seminarium.

Więcej wkrótce w Przewodniku Katolickim w artykule kl. Grzegorza Białka.

FILMY NA PROFILU FB WSDDB

Oprac. MJ

print