„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” – tym wezwaniem Chrystusa bp Jan Tyrawa rozpoczął Eucharystię, w czasie której udzielił święceń diakonatu alumnowi bydgoskiego seminarium duchownego. – Prośmy Pana, by również w Kościele bydgoskim nie zabrakło robotników. Prośmy, by przyszły nowe pokolenia, które na miarę znaków czasu podejmą to jedyne w swoim rodzaju, aktualne od dwóch tysięcy lat, wezwanie – powiedział.

Podczas homilii ordynariusz odwołał się do m.in. słów z komentarza św. Augustyna do Ewangelii św. Jana, zamieszczonych w Brewiarzu. Przywołał także książkę zatytułowaną „Z głębi naszych serc”, dwugłos kard. Roberta Saraha i Benedykta XVI o podstawach i teologii celibatu oraz kapłaństwa.

HOMILIA

 

Diakon Tymoteusz Białkowski pochodzi z parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Niemczu. – Powołanie zacząłem odkrywać w sobie pod koniec studiów lekarsko-dentystycznych w Poznaniu. Spotkałem Chrystusa – lekarza dusz i ciał. To On odpowiedział na moje pytanie: „Co mam robić? Jaka jest Twoja wola, Panie?”. Usłyszałem w sercu: „Ty ludzi będziesz łowił”. Zostawiłem zawód dentysty i poszedłem za Nim – powiedział, prosząc wszystkich o modlitwę.

DIAKON

 

Tekst, zdjęcia, nagrania: Marcin Jarzembowski

print