„Życie człowieka, niezależnie od czasów, w których on funkcjonuje, toczy się w kontekście zła” – zauważył biskup Jan Tyrawa. Ordynariusz diecezji wyświęcił w bydgoskiej katedrze jednego nowego kapłana.

Celebrans podkreślił na wstępie modlitwy, że nadszedł jeden z nielicznych dni, który można nazwać radosnym i szczęśliwym. – Z tego powodu, że będziemy świadkami liturgii udzielania święceń kapłańskich. Rodzi się nowy kapłan, który ma podjąć misję. Taką samą, z którą na ten świat Chrystus posłał najpierw pierwszych dwunastu apostołów. Z nich zrodził się Kościół, który idzie przez świat, by go ewangelizować. Idzie, by rodzić nowego człowieka, wyzwolonego z grzechu, zła. Idzie, by rodzić nowego człowieka poprzez nieustanne zlewanie na niego darów Ducha Świętego – dodał.

HOMILIA

Ksiądz neoprezbiter Piotr Książkiewicz pochodzi z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy.

KSIĄDZ NEOPREZBITER

Więcej w Przewodniku Katolickim.

Tekst, zdjęcia, nagrania: Marcin Jarzembowski