„Jedno w Nim” – to wieczór i noc budowania Kościoła w Duchu Świętym, na który zaprosił Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”.

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego w bydgoskiej Bazylice Królowej Męczenników odbyło się międzypokoleniowe czuwanie, które wspólnymi siłami zorganizowali studenci i absolwenci „Martyrii” wraz z młodzieżą „4don4LORD” („Fordon dla Pana”) i „GPS” („Giovanni Paolo Secondo”). – Tej nocy, kiedy wspominamy początki Kościoła, w różności charyzmatów postanowiliśmy być razem i prosić, byśmy otrzymali te same dary, które stały się udziałem Apostołów w Wieczerniku w dniu Pięćdziesiątnicy. Dziękując Bogu za możliwość większej swobody w przybyciu do naszego Wieczernika, modliliśmy się, byśmy sami nauczyli się być Kościołem, czyli wspólnotą, którą gromadzi nie tylko budynek, miejsce, przestrzeń spotkań, ale Duch. Ten, który buduje jedność poprzez wspólne przeżycie ważnych Bożych wydarzeń – powiedział diecezjalny duszpasterz akademicki ks. Piotr Wachowski.

Podczas czuwania nie zabrakło konferencji, adoracji Najświętszego Sakramentu, okazji do spowiedzi świętej, śpiewu i wspólnego wielbienia Boga.

MJ/KAI
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz

print