„W duchowej łączności z pielgrzymami znajdującymi się w Kaplicy Cudownego Obrazu zawierzyliśmy Maryi przyszłość młodzieży naszej diecezji” – powiedział diecezjalny duszpasterz akademicki i młodzieży ks. Piotr Wachowski.

Duszpasterstwo Młodzieży „4don4LORD” („Fordon dla Pana”) wraz z Diecezjalnym Ośrodkiem Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” byli organizatorami Mszy św. za maturzystów.

Młodzi trwali na modlitwie w bydgoskiej Bazylice Królowej Męczenników. – Te Msze Święte są stałym punktem działalności ewangelizacyjnej naszego ośrodka, którego początek wiąże się z towarzyszeniem licealistom w ich pielgrzymce przed egzaminem dojrzałości na Jasną Górę – tłumaczy ks. Piotr Wachowski. – Z powodu panującej pandemii nie mogliśmy być w tym roku u Królowej Polski. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy wspólnie się modlić – dodał diecezjalny duszpasterz akademicki i młodzieży.

Wśród osób modlących znalazła się Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej Ida Kosmeja. – Dokładnie 24 kwietnia ukończyliśmy szkołę i dalsza nauka zależała wyłącznie od naszej motywacji. Plusem tego innego czasu było to, że mogliśmy nauczyć się działania w wspólnocie, kiedy wraz koleżankami uczyłyśmy i pomagałyśmy sobie nawzajem – powiedziała.

Podczas spotkań była możliwość duchowego adoptowania zdających przez specjalnych Aniołów, którzy na czas egzaminów objęli modlitewną opieką swoich podopiecznych.

Kolejną Mszę św. zaplanowano 14 czerwca o godz. 20.

Więcej w Przewodniku Katolickim.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz