Decyzją Przełożonego Generalnego Towarzystwa Salezjańskiego ks. Krzysztof Rudziński SDB został mianowany proboszczem bydgoskiej parafii św. Marka i dyrektorem wspólnoty zakonnej. Natomiast dotychczasowy proboszcz ks. Tadeusz Itrych SDB objął urząd inspektora prowincji pilskiej.

Ksiądz Krzysztof Rudziński SDB pracuje w Bydgoszczy od pięciu lat. Wcześniej we wspólnocie zakonnej pełnił funkcję ekonoma oraz kierował Oratorium „Dominiczek”, będąc jednocześnie prezesem miejscowego oddziału Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Pierwsze śluby zakonne złożył w 2003 roku. W 2010 roku w Krakowie przyjął święcenia diakonatu, a rok później w Lądzie nad Wartą święcenia kapłańskie. Pierwszą placówką kapłana była parafia Świętej Rodziny w Słupsku. Po trzech latach rozpoczął pracę w ośrodku młodzieżowym w Kniewie, a od 2015 roku w Bydgoszczy.

Nowy inspektor – ks. Tadeusz Itrych SDB – pierwsze śluby zakonne złożył w 1988 roku. Filozofię studiował w Kutnie i w Krakowie, zaś teologię w Lądzie nad Wartą, gdzie w 1999 roku przyjął święcenia kapłańskie. W latach 1999-2004 pracował w salezjańskiej szkole w Bydgoszczy, następnie był ekonomem w Szczecinie, a od 2006 do 2012 roku dyrektorem i proboszczem w Słupsku. Od 2012 do 2014 roku pełnił urząd ekonoma w Pile, po czym został mianowany dyrektorem i proboszczem parafii św. Marka w Bydgoszczy (2014-2020). Ksiądz Tadeusz Itrych SDB zastąpił na stanowisku ks. Romana Jachimowicza SDB.

Nowy inspektor ksiądz Tadeusz Itrych SDB złożył wyznanie wiary podczas Eucharystii, której przewodniczył delegat generała ks. Roman Jachimowicz SDB. W święcie inspektorii uczestniczyli przedstawiciele wszystkich polskich prowincji.

Salezjanie przybyli do Bydgoszczy w 1990 roku.

Tekst: MJ/KAI
Zdjęcia: wspólnota salezjanów

 
print