„Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę” – to nazwa pielgrzymki, której organizatorem była bydgoska parafia św. Józefa.

Pielgrzymka została zainaugurowana Mszą św. z udziałem wszystkich, którzy w sposób duchowy chcieli wspierać to wydarzenie. Po niej cztery osoby z Bractwa Świętego Józefa z proboszczem na czele wyruszyły w drogę, zgodnie z ustaloną trasą i z zachowaniem wszystkich obowiązujących wymogów sanitarnych. – W tym czasie reszta pątników brała udział w jednodniowych pielgrzymkach rowerowych do sanktuariów położonych niedaleko Bydgoszczy, łącząc się duchowo ze zmierzającymi na Jasną Górę – powiedział proboszcz i przewodnik ks. Bogusław Konieczka.

Ostatniego dnia w czasie Mszy św. w miejscowości Biała cała grupa połączyła się i wjechała na Jasną Górę, by tam przedstawić swoje intencje Matki Bożej.

MJ