Bydgoszcz po raz drugi znalazła się na trasie niecodziennych rekolekcji „Strefa Mocy +”. Tworzy je wspólnota kilkudziesięciu osób różnych stanów, talentów, profesji i pasji, oddanych Jezusowi pod przewodnictwem Sylwii i Witka Wilków.

Jeżdżą oni po Polsce i mówią, że najpiękniejsze życie można przeżywać tylko z Bogiem. – Od wielu osób słyszę, że w tym wydarzeniu nie ma tzw. „katolipy”. Wszystko staramy się robić na jak najwyższym poziomie, pokazując przede wszystkim tym, którzy Boga nie znają, że warto być blisko Niego – dodał Witek Wilk.

Dwudniowe wydarzenie zostało wypełnione uwielbieniem, świadectwami, modlitwą, dobrą muzyką. Gościem specjalnym był Piotr Kowalczyk, dla wielu znany jako raper „TAU”. – Pragnę podzielić się doświadczeniem relacji z żywym Bogiem, który daje mi wiarę, nadzieję i miłość. Porządkuje moje życie w sposób bezbłędny. Pokazać również to, że można mieć pasje, zainteresowania, prowadzić skutecznie firmę, a jednocześnie ułożone życie duchowe – powiedział Piotr Kowalczyk.

„Strefa Mocy +” odbywała się na terenie bydgoskiej Bazyliki Mniejszej św. Wincentego a Paulo, której gospodarzami są Księża Misjonarze. – To jest akcja ewangelizacyjna organizowana przede wszystkim przez świeckich. Widziałem ich zaangażowanie od samego początku i jestem pełen podziwu – powiedział proboszcz ks. Sławomir Bar CM. – Żywi świadkowie obecności Boga mówili o tym wszystkim, co dzięki Niemu wydarzyło się w ich życiu. Wierzymy, że może się to również stać w życiu tych, którzy posłuchali, uwierzyli i wyznali, że Jezus jest Panem i Zbawicielem – podkreślił Adam Szamraj z Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Bydgoskiej, przedstawiciel Fundacji Hortus DEI Gloriae (Ogród Bożej Chwały), dzięki której wydarzenie mogło odbyć się w Bydgoszczy.

Przygotowaniem do rekolekcji była kilkudniowa ewangelizacja, prowadzona na bydgoskim Starym Rynku przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Odbywała się ona m.in. podczas rejsów turystycznych na Brdzie.

Jednym z głównych tematów poruszanych podczas konferencji był temat małżeństwa i rodziny. Był on ważny, ponieważ większość osób, które uczestniczyły w rekolekcjach stanowiły rodziny. Ważnym ich punktem była możliwość zakupu literatury z zakresu duchowości, co stanowiło zachętę do kontynuowania doświadczenia rekolekcji i pogłębienia osobistej formacji. – Na dwie rzeczy pragnę zwrócić szczególną uwagę. Są nimi trwająca przez cały czas posługa sakramentu pojednania oraz posługa modlitwy wstawienniczej, prowadzona w zespołach, z których skorzystało wiele osób. Rekolekcje „Strefa Mocy +” przyczyniły się do umocnienia i ożywienia wiary wśród uczestników oraz stanowiły wezwanie do dbania o jej rozwój w codzienności – podsumował diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym ks. Dawid Perlik. 

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz

print