W sobotę 10 października zmarł ks. Grzegorz Kuliński proboszcz parafii pw. Jana Chrzciciela w Szymanowicach. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w sobotę 17 października o godzinie 11.00 w kościele w Czerniejewie pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

Śp. ks. Grzegorz Kuliński urodził się 8 stycznia 1967 roku w Niechanowie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie w 1986 roku wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 30 maja 1992 roku z rąk abp. Henryka Muszyńskiego. Pierwszą placówką duszpasterską, na jaką został skierowany była parafia pw. św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy (1992-1993). Następnie był wikariuszem w parafiach: Matki Bożej Królowej Męczenników w Bydgoszczy (1993-1999), św. Jakuba w Wągrowcu (1999-2002) oraz Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie (2002-2007). W 2007 roku został mianowany proboszczem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Budziszewku, gdzie duszpasterzował do 2015 roku. W tymże roku objął parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Szymanowicach.

Wprowadzenie i Msza św. przy trumnie zmarłego kapłana celebrowana będzie w piątek 16 października o godzinie 19.00 w kościele w Szymanowicach.

Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w sobotę 17 października o godzinie 11.00 w kościele w Czerniejewie pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Następnie pochówek na cmentarzu parafialnym.

Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Pamiętajmy w modlitwie o jego najbliższych.

Fot. FB parafia Szymanowice